Ideální Bojové Umění

       Toto bojové umění je určeno, zejména nebo výlučně, pro šlechtice. Je spojeno se sociálně orientovanou formou feudalismu a kromě umění vládnout lidem obsahuje i některá tajemství, co obyčejní lidé nesmějí znát. Je praktikováno pouze takříkajíc “za zavřenými dveřmi” a jeho vedení nikdy nesouhlasí s tím, aby bojovníky natáčela televize.
       “Ideální Bojové Umění” obsahuje zejména techniky z bojového Sambo (rusky «Боевое Самбо») a armádního boje muže proti muži (rusky «Армейский Рукопашный Бой»). Dále šerm («фехтование»), lukostřelbu («стрельба из лука»), ovládání zbraní («военное искусство»), mentální odolávání, duševní rozvoj a další.

-------------------------------------

Technické stupně “Ideálního Bojového Umění”:

Světlá polovina: IBU I. (= částečné základy, bílo-světle šedý pásek) a IBU II. (= úplné základy, světle šedý pásek).



Tmavá polovina: IBU III. (= pokročilá úroveň, světlo-tmavě šedý pásek) a IBU IV. (= mistrovská úroveň, tmavě šedý pásek).



       Pásky se stupni šedi se nosí k normálnímu bílo-šedému oděvu a ke cvičebnímu jsou barevné: oranžový pro IBU I., zelený pro IBU II., hnědý pro IBU III. a černý pro IBU IV. Kromě pásků jsou ještě i barevné štítky.

-------------------------------------

       Proč pro šlechtice? Ti jsou dostatečně “nóbl”, chcete-li na výši, a k tomu mají i dostatečná práva na to, aby mohli své bojové umění používat v praxi. Šlechtici se těší, ať již větší nebo menší, imunitě, a též obvykle i dostatku peněz na pokuty, pokud by jejich imunita plně nekryla následky použití jejich umění.

       Toto bojové umění je vhodné jak pro muže – šlechtice, tak i pro ženy – šlechtičny. A aby jeho techniky mohla provádět i lehčí a slabší Dáma, nepoužívají se takové, při kterých se musí nadzvedávat a/nebo přehazovat příliš těžký soupeř.
       Dále se v tomto umění nepoužívají kopy na hlavu, ani kopy do nohou (pouze zboku do kolena), ani úder pěstí v otočce.
       Celkové množství bojových technik je střední – není jich ani moc hodně ani moc málo. Čím méně technik mozek zná, tím rychleji si dokáže vybrat tu, která se pro právě probíhající bojovou situaci hodí ze všech nejlépe. Proto by bylo na škodu, kdyby těch technik bylo příliš mnoho.
       Všechny dovednostní stupně tohoto bojového umění si uvědomují, že soupeř může zaútočit na nejzranitelnější místa lidského těla, a proto se snaží udržovat tato místa chráněná.
       Nižší stupně tohoto umění bojují převážně normálním způsobem (tj. technikami, které se smí používat i na soudobých sportovních soutěžích) a ty vyšší zakázaným způsobem (tj. napadají nejzranitelnější místa lidského těla).
       Kromě boje holýma rukama se bojovník učí ovládat též různé, moderní či naopak historické, zbraně.
       Umění podporuje i vyšší duševní rozvoj včetně mentálního odolávání a zdokonalení schopnosti milovat. A navíc ještě obsahuje i znalosti o šlechtickém způsobu života a lekce vládnutí lidem ve feudálním společenském zřízení.

       P.S.: První kniha o tomto bojovém umění, končící verzí 8.1, nebyla tajena před veřejností, ale “Příručka ke studiu IBU” již před ní tajena je. Tuto “příliš silnou kávu” bude “pít” jen omezený počet zasvěcenců.

Vraťte se zpátky domů nebo si přečtěte naše právní prohlášení.